II Sądeckie Targi Książki

II Sądeckie Targi Książki

II Sądeckie Targi Książki
II Sądeckie Targi Książki
Już w najbliższą sobotę 29 lutego w Krynicy-Zdroju startują II Sądeckie Targi Książki. W tym roku wśród wystawców z całej Polski znajdziecie również Edycję Świętego Pawła. Dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy niespodziankę: 25-procentowy rabat na książki i 35-procentowy – na terminarze i kalendarze.

Po Nowym Sączu organizator II Sądeckich Targów Książki – Fundacja Sądecka zaprasza do malowniczej Krynicy-Zdroju, miasta Nikifora i Jana Kiepury. Impreza, którą zaplanowano w godz.10.00-18.00, odbędzie się w Pijalni Głównej – w samym centrum uzdrowiska przy krynickim deptaku, gdzie codziennie spacerują setki kuracjuszy i turystów.

Specjalnie dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy szeroką ofertę, która z pewnością spełni oczekiwania i zaspokoi najbardziej wymagające czytelnicze gusta. Zaprezentujemy Pismo Święte w różnych formatach, w najnowszym przekładzie opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła, różnorodne modlitewniki, ofertę prezentową – w tym niezawodne codzienniki, nie zabraknie książek naszych bestsellerowych autorów – Wandy Półtawskiej i ks. Arkadiusza Paśnika oraz nowości. Szczególnie polecamy pachnące jeszcze farbą drukarską książki – „Niebo w kolorze popiołu” s. Benedykty Karoliny Baumann OP oraz „Łzy Jezusa” abp. Fultona J. Sheena. Pierwsza z nowości to fabularyzowana opowieść o życiu bł. s. Julii Rodzińskiej, dominikanki. Niezwykłej zakonnicy, która – sama osierocona w dzieciństwie – przez całe życie z czułością i wielką wrażliwością opiekowała się opuszczonymi dziećmi. Zmarła w obozie koncentracyjnym, opiekując się chorymi na tyfus. Druga książka to pierwszy w historii kompletny zbiór pism i refleksji abp. Sheena na temat ostatnich siedmiu zdań Chrystusa z krzyża. Dzięki niej dowiecie się m.in. dlaczego w czasie męki Jezus nigdy nie mówił o swojej niewinności czy dlaczego – wzorem Jezusa – ci najbardziej niewinni wśród ludzi doświadczają cierpienia.

Warto odnotować, że podczas targów odbędzie się uroczysta gala wręczenia Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora.

Gdzie: Pijalnia Główna, al. Nowotarskiego 9/4, Krynica-Zdrój

Kiedy: 29 lutego, sobota

Wstęp wolny.