Wielki Post 2020

Wielki Post 2020

Wielki Post 2020

Drodzy Czytelnicy i Odbiorcy!

Wczoraj, w Środę Popielcową, zaczęliśmy Wielki Post. Czas łaski, czas zbliżenia się do Boga, a w Nim – do samych siebie. Mamy dla Was kilka propozycji, które, mamy nadzieję, pomogą Wam w przygotowaniach do Wielkanocy. Bo przecież wyczekujemy i wypatrujemy Zmartwychwstania…

„Przebacz, aby znowu żyć”

To hasło, które prowadzi nas w tegorocznym Poście. Przebaczenie przywraca nam wolność, przywraca nam nasze prawdziwe „ja” być może zmienione, naruszone doznaną krzywdą. Warto pamiętać o tym, że przebaczamy nie tylko innym, wiele spraw, postaw, działań i zaniechań powinniśmy przebaczyć sobie. O przebaczeniu, wolności i przemieniającej wszystko łasce będziemy mówić w audycjach, w których naszymi gośćmi będą ks. Witold Wiśniowski SSP i s. dr Iwona Kopacz PDDM. Bądźcie więc z nami na naszych stronach: profilu Facebook, serwisie YouTube, na edycja.pl.

Pierwszego podcastu możecie posłuchać tutaj

Książki na Wielki Post

Wśród wielu wspaniałych pozycji, które dla Was wydaliśmy, są trzy, które chcemy polecić szczególnie. To „Łzy Jezusa” abp. Fultona Sheena oraz „Za Tobą do pełni życia. Droga krzyżowa dla poszukujących” s. Anny Marii Pudełko AP i „Droga krzyżowa z modlitwą o przebaczenie” s. Bożeny Marii Hanusiak.

Abp Sheen to człowiek niezwykły, charyzmatyczny kapłan, któremu Ameryka zawdzięcza nawrócenie i docenienie daru Kościoła. „Łzy Jezusa” – to pierwszy w historii kompletny zbiór pism i refleksji abp. Sheena na temat ostatnich siedmiu zdań Chrystusa z krzyża. Według autora – zawiera się w nich pełny katechizm życia duchowego.

Lektura książki to inspirujące wezwanie do świętości, a zarazem niezastąpione wsparcie na trudnych, często pokręconych drogach codzienności. Doskonała na czas wielkopostnego zamyślenia i refleksji. Budująca świadomość, poczucie tożsamości i przynależności. Po prostu – fenomenalna.

„Za Tobą do pełni życia. Droga krzyżowa dla poszukujących” s. Anny Marii Pudełko pozwala przyjrzeć się swoim błędnym postawom i zanurzyć je w miłosierdziu Jezusa. Siostra Pudełko jest specjalistką od łączenia praktyki życia z rzeczywistością nadprzyrodzoną. Lektura – i medytacja – treści z tej niewielkiej książeczki to duchowy wstrząs, którego przeżycie serdecznie wszystkim polecamy.

Z kolei s. Bożena Hanusiak w swojej „Drodze krzyżowej z modlitwą o przebaczenie” z prostotą i głębią prowadzi nas do konfrontacji z doznanymi lub zadanymi przez nas samych krzywdami. Uczy, jak wpleść je w mękę Jezusa i – odzyskać wolność.

O wszystkich pozycjach mówimy w trzecim odcinku naszej nowej serii Wokół tytułu. Odcinek możecie obejrzeć tutaj.

Zwiąż się z Jezusem

Zapraszamy Was także do wzięcia udziału w akcji „Zwiąż się z Jezusem” – tę naszą akcję rozpoczynamy w środę 4 marca, w tydzień po Środzie Popielcowej.

Chcemy, abyście – mamy nadzieję także dzięki naszym książkom przygotowanym z myślą o Wielkim Poście – mogli przedstawić Jezusowi swoje największe problemy, największe zranienia, to, co Was niszczy i odbiera Wam życie. W ramach podjętych rekolekcji oraz lektury duchowej chcemy zachęcić Was do tego, abyście razem z nami zaczęli słuchać Jezusa, zaczęli z Nim rozmawiać, prosić Go i wyjaśniać…  Słowem – abyśmy wspólnie weszli w zbawczy dialog, by zaczerpnąć ŻYCIA…

Aby tego dokonać, konieczna jest relacja, więź. I dlatego proponujemy Wam „związanie się z Jezusem!”. Chcemy, aby na znak pamięci o tej więzi, o tym, że stale jesteśmy z Nim połączeni światłem, ciepłem, miłością, Duchem Świętym, abyście na czas Wielkiego Postu zawiązali na przegubie dłoni złotą nić. Tak, aby za każdym razem, kiedy na nią spojrzycie, kiedy jej dotkniecie, przypominała Wam z KIM i JAK jesteście złączeni. Że nigdy nie jesteśmy sami, że On jest stale przy nas, bliższy nam niż nasz własny oddech…

O tym, skąd wziąć takie nici, przeczytacie tutaj.

Jeśli zdecydujecie się na taki gest, prosimy prześlijcie nam zdjęcie. Bardzo chcemy mieć las rąk ludzi, którzy „związali się z Jezusem”. Niech te zdjęcia będą formą modlitwy…

I jeszcze jedno: trudno jest zawiązać nić samemu… Aby to zrobić, potrzebna jest wspólnota, potrzebny jest drugi człowiek, ktoś, kto  zwiąże nas z Jezusem. I nawet kiedy skończy się Post, a nasze złote nitki schowamy do szuflady, to pamiętajmy – jesteśmy z Nim związani na zawsze. I nie ma piękniejszych więzów.

Życzymy Wam owocnego przezywania czasu łaski. Życzymy nieustannej bliskości Boga, który z miłości do nas podjął mękę. Życzymy wolności.

Wasza Edycja