21. Targi Wydawców Katolickich w Lublinie

21. Targi Wydawców Katolickich w Lublinie

Targi Wydawców Katolickich Lublin
Uwaga! Na trzy dni, od 20 do 22 listopada, Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego staje się świątynią książki katolickiej.  A to dlatego, że rozpoczynają się 21. Targi Wydawców Katolickich w Lublinie. To gratka dla tych z nas, którzy chcą być na bieżąco z ofertą szeroko rozumianej literatury religijnej.

Warto odnotować, że 21. edycja targów, których organizatorem jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, a współorganizatorem Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, wpisuje się w podwójny jubileusz: 100-lecie istnienia uniwersytetu i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Edycja zaprasza na Targi do Lublina

Zapraszamy na stoisko nr 7

W imprezie udział biorą liczące się wydawnictwa katolickie z całej Polski, które zaprezentują zarówno nowości, jak i swoje bestsellery wydawnicze. Wśród wystawiających się nie może zabraknąć naszego wydawnictwa: Edycji Świętego Pawła. Znajdziecie nas na stoisku nr 7. Jak zwykle przygotowaliśmy sporo ciekawych nowości. Tradycyjnie wydanych z dbałością o każdy szczegół, poruszających różne, mniej lub bardziej ważkie tematy – bo oddech każdemu z nas jest potrzebny, ale z założenia wartościowych i zawsze po coś. Zarówno z myślą o naszych młodych, jak i trochę starszych odbiorcach, by każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś, co go zainteresuje.

Spotkanie autorskie z ks. Paśnikiem

Dla każdego coś miłego

Jeśli chodzi o mieszkańców Lublina i okolic z pewnością zainteresuje ich nowa pozycja ks. Arkadiusza Paśnika pt. „Miłość”. Charyzmatycznego proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła oraz terapeuty uzależnień. To już kolejna książka jego autorstwa wydana w naszym wydawnictwie. Jak wskazuje tytuł, słowo „miłość” jest tu odmienione przez wszystkie przypadki. Tak samo różne są jej odcienie. Historie, obrazowo narysowane przez autora, krótsze i dłuższe, są takie jak nasze życie. Pełne dramatycznych zwrotów akcji, zmagań, bolączek i zranień, ale i małych radości, i większych zwycięstw. Wielobarwne jak tęcza. Z pewnością każdy, kto sięgnie po lekturę książki, odnajdzie to „coś”, co do niego przemówi i poruszy w sercu tę najgłębszą strunę, aż tak, że trudno będzie się od niej oderwać. Gwarantujemy. Przygotowaliśmy też niespodziankę. 21 listopada (środa) zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem, zatytułowane „Kochaj, by naprawdę żyć”. Startujemy o godz. 15.30.

Dla lubiących książki historyczne przygotowaliśmy „Skarb templariuszy” Giennadija Lewickiego, w której to autor przenosi czytelnika do czasów średniowiecznych wypraw krzyżowych, a głównym bohaterem czyni Hugona z Payens, francuskiego rycerza, założyciela zakonu templariuszy w Jerozolimie. Razem z nim mamy szansę przeżyć niezwykłą przygodę, wziąć udział w bitwach oraz w walce o władzę i intrygach toczących się w Królestwie Jerozolimskim. Dowiedzieć się, jakich tajemnic strzegli templariusze, kim był ostatni potomek Poncjusza Piłata oraz co się stało z bezcennym darem Zbawiciela. A także pachnącą jeszcze farbą drukarską pozycję „Herod”. Z kolei akcja tej powieści rozgrywa się w starożytności. Poznajemy wielki świat Imperium Rzymskiego i jego najważniejsze osoby: Cezara, Kleopatrę, Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta. O takiej sławie i potędze marzy także nasz bohater – Herod. Czy będzie umiał się odnaleźć w świecie intryg i walki o władzę? Czy wyjdzie z niej zwycięsko? Autor tej powieści – Daniło Mordowcew to jeden z najpoczytniejszych rosyjskich pisarzy historycznych XIX wieku.

Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o łączącej elementy powieści science fiction, dreszczowca i powieści przygodowej „Podróży do Alfy Centauri” Michaela D. O’Briena, kanadyjskiego pisarza katolickiego, autora bestsellerowych powieści przetłumaczonych na wiele języków. Dzięki tej książce będziemy uczestnikiem wyprawy do położonego najbliżej Układu Słonecznego potrójnego układu Alfa Centauri. Co ważne – autor zabiera tutaj czytelnika nie tylko w fascynującą podróż międzyplanetarną, ale i w podróż duchową, dzięki której odkrywa tajemnice duszy, przemierza nieskończony świat wiedzy, postępu i ludzkiej natury.

Czas na prezenty

Oczywiście, skoro gwiazdka tuż-tuż, przygotowaliśmy sporo nowości z oferty tzw. prezentowej. Znacząco poszerzył się, cieszący się niesłabnącym powodzeniem, zbiór naszych codzienników na biurko. Szczególnie polecamy „Biblię dla kobiet na każdy dzień roku” oraz „Biblię dla mężczyzn na każdy dzień roku”. To codzienniki, jakich jeszcze nie było. Jeden zawierający wybór cytatów biblijnych z myślą o kobietach, ich wrażliwości, percepcji oraz potrzebach emocjonalnych i duchowych. Drugi stworzony z myślą o mężczyznach poszukujących, ceniących sobie dobre rady i wskazówki, rozważnych i kierujących się w życiu Bożym słowem i mądrością z niego płynącą. Przekładając kartkę, każdego dnia znajdziesz inny cytat z Biblii, który podpowie Ci, jak żyć, skłoni do refleksji nad sobą, umocni, pozwoli robić niesamowite rzeczy. Bo to słowa Boga. Najlepsze z najlepszych.

Nie zapomnieliśmy również o naszych najwdzięczniejszych – najmłodszych czytelnikach. Dla nich rekomendujemy liczne kolorowanki, które pozwolą im twórczo spędzić czas, będą też doskonałym uzupełnieniem wychowania religijnego. No i absolutny „top of the top” – książeczkę obrazkową pt. „Bohaterowie Biblii”, która z pewnością podbije serca dzieci i ich rodziców. Jest bowiem szczególna. Historie biblijnych bohaterów: Noego, Mojżesza, Dawida, królowej Estery, Maryi i Józefa, Jezusa, ubogiej wdowy oraz Pawła Apostoła są tu opowiedziane niestandardowo: poprzez barwne ilustracje z mnóstwem szczegółów. Bo to obrazy pełnią tu rolę nadrzędną. Krótki tekst je jedynie dopełnia.

Dla rodziców to świetny pomysł na twórcze wykorzystanie czasu z dziećmi. Dla dzieci – niebanalny sposób, by odkryć fascynujący świat Biblii. A dla jednych i drugich – doskonała forma rozrywki.

To nasze najnowsze propozycje. Ponadto w asortymencie mamy: książki, albumy, e-booki, audiobooki, karnety, kartki, kalendarze, terminarze, płyty… Oraz – czym się chlubimy – różnego formatu i oprawy wydania Pisma Świętego z komentarzem, opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła (najnowszy przekład z języków oryginalnych).

Tradycyjnie specjalnie dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy rabat na całą ofertę targową w wysokości 25 procent. Zapraszamy!

XXI Targi Wydawców Katolickich
20-22 listopada 2018 r. (wtorek-czwartek)
w Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Łopacińskiego 5, Lublin