Zapraszamy na Targi Książki w Krakowie

Zapraszamy na Targi Książki w Krakowie

Targi Książki Kraków 2018

Na cztery dni, od 25 do 28 października, Kraków po raz kolejny staje się stolicą książki. Edycji Świętego Pawła nie może zabraknąć na tym prestiżowym wydarzeniu. Zapraszamy na 22. Międzynarodowe Targi Książki. Znajdziecie nas na stoisku o numerze C6.

Krakowskie targi to marka sama w sobie. Impreza, dedykowana branży wydawniczo-księgarskiej, daje możliwość zaprezentowania się ze swoją ofertą i podejrzenia, co w trawie piszczy. Jakie są najnowsze trendy i co się aktualnie wydaje w Polsce i na świecie. Z myślą o zwiedzających rokrocznie przygotowywany jest bogaty program towarzyszący. To tutaj odbywają się spotkania dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej oraz rozstrzygane są najważniejsze polskie plebiscyty i konkursy literackie, a co najważniejsze – organizowane są spotkania, podczas których można zdobyć autograf ulubionego pisarza. Ale to oczywiście nie wszystko. W założeniu impreza ma formułę święta książki w całym Krakowie. Stąd liczne spotkania z autorami, happeningi literackie, spektakle teatralne, konferencje, koncerty i wystawy mają miejsce już poza terenem targów. To gwarancja, że każdy ze zwiedzających znajdzie formułę, która go zainteresuje i zaspokoi jego gusta czytelnicze.

Edycja na targach Książki

Nowości wydawnicze, czyli każdy znajdzie coś dla siebie

Edycja Świętego Pawła, jak to ma we zwyczaju, przygotowała na czas targów książki wiele nowości wydawniczych. Na szczególną uwagę zasługuje nasza absolutna nowość – książeczka typu picture book pt. „Bohaterowie Biblii”. Uwaga! Swoją obecność na targach potwierdził autor przepięknych ilustracji do tej właśnie pozycji – Artur Nowicki. Na spotkanie zapraszamy w sobotę 27 października o godz. 15.00 na stoisko C6. Mamy nadzieję, że ta książeczka podbije serca dzieci i ich rodziców. Jest bowiem szczególna. Historie biblijnych bohaterów: Noego, Mojżesza, Dawida, królowej Estery, Maryi i Józefa, Jezusa, ubogiej wdowy oraz Pawła Apostoła są tu opowiedziane niestandardowo: poprzez barwne ilustracje z mnóstwem szczegółów. Bo to obrazy pełnią tu rolę nadrzędną. Krótki tekst je jedynie dopełnia. Dla rodziców to świetny pomysł na twórcze wykorzystanie czasu z dziećmi. Dla dzieci – niebanalny sposób, by odkryć fascynujący świat Biblii. A dla jednych i drugich – doskonała forma rozrywki.

Lubiących książki z życia wzięte z pewnością zainteresuje nowa pozycja ks. Arkadiusza Paśnika pt. „Miłość”. Jak wskazuje tytuł, słowo „miłość” jest tu odmienione przez wszystkie przypadki. Tak samo różne są jej odcienie. Historie, obrazowo narysowane przez autora, krótsze i dłuższe, są takie jak nasze życie. Pełne dramatycznych zwrotów akcji, zmagań, bolączek i zranień, ale i małych radości, i większych zwycięstw. Ale zawsze pełne nadziei, z dającym nadzieję przesłaniem.

Nie zapomnieliśmy o zwolennikach książek historycznych. Z myślą o nich przygotowaliśmy pachnącą jeszcze farbą drukarską pozycję „Herod”, której akcja rozgrywa się w starożytności. Poznajemy wielki świat Imperium Rzymskiego i jego najważniejsze osoby: Cezara, Kleopatrę, Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta. O takiej sławie i potędze marzy także nasz bohater – Herod. Czy będzie umiał się odnaleźć w świecie intryg i walki o władzę? Czy wyjdzie z niej zwycięsko? Autor tej powieści – Daniło Mordowcew to jeden z najpoczytniejszych rosyjskich pisarzy historycznych XIX wieku.

Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o łączącej elementy powieści science fiction, dreszczowca i powieści przygodowej „Podróży do Alfy Centauri” Michaela D. O’Briena, kanadyjskiego pisarza katolickiego, autora bestsellerowych powieści przetłumaczonych na wiele języków. Dzięki tej książce będziemy uczestnikiem wyprawy do położonego najbliżej Układu Słonecznego potrójnego układu Alfa Centauri. Co ważne – autor zabiera tutaj czytelnika nie tylko w fascynującą podróż międzyplanetarną, ale i w podróż duchową, dzięki której odkrywa tajemnice duszy, przemierza nieskończony świat wiedzy, postępu i ludzkiej natury. A to, oczywiście, tylko krótki wycinek z naszej szerokiej oferty wydawniczej.

Mikołajkowy zawrót głowy

Czas poszukiwania prezentów przyprawia o ból głowy wielu z nas. Ale bez obaw – z nami wybierzecie niebanalne, cieszące oko i niesztampowe podarki. Szczególnie polecamy nasze kolejne nowości – „Biblię dla kobiet na każdy dzień roku” oraz „Biblię dla mężczyzn na każdy dzień roku”. To codzienniki, jakich jeszcze nie było. Jeden zawierający wybór cytatów biblijnych z myślą o kobietach, ich wrażliwości, percepcji oraz potrzebach emocjonalnych i duchowych. Drugi stworzony z myślą o mężczyznach poszukujących, ceniących sobie dobre rady i wskazówki, rozważnych i kierujących się w życiu Bożym słowem i mądrością z niego płynącą. Przekładając kartkę, każdego dnia znajdziesz inny cytat z Biblii, który podpowie Ci, jak żyć, skłoni do refleksji nad sobą, umocni, pozwoli robić niesamowite rzeczy. Bo to słowa Boga. Najlepsze z najlepszych. A to jedna z naprawdę wielu propozycji. W asortymencie mamy o wiele więcej: książki, albumy, audiobooki, karnety, kartki, kalendarze, terminarze… Oraz – czym się chlubimy – różnego formatu i oprawy wydania Pisma Świętego z komentarzem, opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła.

Ponadto dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy niespodziankę. Przez cały czas trwania targów książki zapraszamy Was do zabawy kolorem i pomalowania ogromnej kolorowanki, która promuje nasz kolejny bestseller – komiks „Życie Jezusa”. To gratka dla tych, którzy chcą sprawdzić w praktyce swoje zdolności twórcze, odstresować się i spędzić czas w miłym towarzystwie. Gwarantujemy rabat na całą ofertę targową w wysokości 25 procent! A także z przyjemnością informujemy, że każde zakupy powyżej kwoty 99 zł premiujemy dodatkowo uroczym kubkiem GRATIS!

Bierzemy udział w akcji „Książka za książkę”. Za każdy okazany kupon rabatowy przyznajemy dodatkowe 5% rabatu od ceny obniżonej rabatem targowym!

Przypominamy! Znajdziecie nas na stoisku numer C6.

Gdzie:
Międzynarodowe Centrum
Targowo-Kongresowe
EXPO: Kraków

Kiedy:
25.10.2018 (czwartek), godz. 10.00-17.00
26-27.10.2018 (piątek-sobota), godz. 10.00-19.00
28.10.2018 (niedziela), godz. 10.00-17.00

Bilety można kupić zarówno online, jak i w kasach podczas trwania targów.