Miłość i jej odcienie według ks. Arkadiusza Paśnika

Miłość i jej odcienie według ks. Arkadiusza Paśnika

Miłość ks. Arkadiusz Paśnik

„Miłość” – kolejna książka ks. Arkadiusza Paśnika, wydana nakładem Edycji Świętego Pawła, tak jak pozostałe ma szansę stać się bestsellerem. Tym razem historie, które tradycyjnie już w twórczości lubelskiego kapłana napisało życie, scala tytułowe słowo „miłość” i jej różne odcienie.

Ksiądz Arkadiusz to charyzmatyczny proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła oraz terapeuta uzależnień. Człowiek, który wiele przeszedł, więc i wiele rozumie. A przede wszystkim umie słuchać, co w dzisiejszym świecie wcale nie jest takie oczywiste. To, czym dzielą się z nim ludzie – intuicyjnie wyczuwający, że ich nie potępi, wręcz przeciwnie, po ojcowsku przygarnie, spróbuje zrozumieć i wesprzeć – mistrzowsko potrafi przenieść na papier. Dzięki temu zmusza czytelnika do zatrzymania, refleksji, wzrusza… Wywołuje reakcję, która często ma charakter oczyszczający.

Historie
Jedno jest pewne. Historie opowiedziane w najnowszej książce ks. Paśnika nikogo nie pozostawią obojętnym. Co więcej – niejeden z czytelników może odnaleźć w nich swoją własną historię, przejrzeć się jak w lustrze. Autentyzm i prawda z nich płynące wręcz porażają. Tym razem ks. Paśnik – co stanowi novum tej pozycji – nie opiera się na doświadczeniach swoich i swojej rodziny, lecz na przeżyciach innych ludzi. Stąd historie tu opowiedziane są tak bardzo różnorodne, bo tak bardzo nieprzewidywalne i zaskakujące potrafi być ludzkie życie. Pełne dramatycznych zwrotów akcji, zmagań, bolączek i zranień, ale i małych radości, i większych zwycięstw.

Oddając głos autorowi
„Miłość” – oddając głos samemu Autorowi – „jest syntezą tego wszystkiego, co do tej pory powiedziałem. W niej spotyka się i «Obietnica» ze «Znamieniem». I «Znamię» z «Darem». I «Dar» z «Lękiem». A to wszystko jest jakby zalane miłością, wyraża miłość”. Są też uniwersalizm i prawda oraz hołd złożony Panu Bogu, który rysuje ścieżki naszego życia najlepiej dla nas. Nawet jeśli na którymś etapie naszego tu i teraz tego nie czujemy. I właśnie w tej wierze, nadziei i miłości, które idą z Góry, tkwi zapewne sukces książek lubelskiego księdza.

ks. Arkadiusz Paśnik
Miłość

format: 14,5 x 20,5 cm
strony: 120
oprawa: twarda

ISBN 978-83-8131-001-7
Edycja Świętego Pawła 2018