Dobra książka na czas letniej kanikuły – „Siostry”

Dobra książka na czas letniej kanikuły – „Siostry”

Siostry. Dobra książka
Letnia kanikuła to czas, kiedy automatycznie zwalniamy. Cieszymy się długimi słonecznymi popołudniami, celebrujemy spotkania z przyjaciółmi, również nasze wybory czytelnicze są z gatunku łatwych i przyjemnych w odbiorze. Dobra książka to miło spędzony czas.

Aura sprzyja bowiem, by patrzeć na życie i otaczający nas świat przez różowe okulary. Zaś tę beztroskę, poczucie przyjemności i spełnienia chcemy zachować jak najdłużej, w czym pomoże nam dobra książka, by mieć z czego czerpać, gdy dni staną się bure, szare i ponure.

A że przyjemności nigdy za dużo Edycja Świętego Pawła przygotowała dla swoich wiernych Czytelników doskonałą propozycję na wakacje. Książkę, która – gwarantujemy! – pozwoli Wam miło, a przy tym pożytecznie, bo przy wartościowej lekturze, spędzić czas.

Siostry

„Siostry” autorstwa Renato Serpieriego to dobra książka, która zawiera to, co w powieści lubimy najbardziej: świetnie, z precyzją i dbałością o szczegóły zarysowane postaci, intrygującą historię, która wciąga i zaciekawia tak, że czyta się ją przysłowiowym jednym tchem, przystępny, łatwo przyswajalny język.

Jane i Dianę – główne bohaterki na pierwszy rzut oka różni niemal wszystko. Pierwsza to królowa życia: piękna, wysportowana, popularna, bogata, a jednak nieszczęśliwa i samotna. Rzuca się w wir imprez, uzależnia od alkoholu i narkotyków, wpada w nieciekawe towarzystwo, jej sercowe wybory również pozostawiają wiele do życzenia. Ciągle za czymś goni, na oślep i bez zastanowienia, bo w głębi serca czuje się niekochana i nierozumiana.

Druga to jej przeciwieństwo. Mimo ograniczeń związanych z chorobą, stara się czerpać z życia pełnymi garściami, rozwija swoje pasje, biega, studiuje, poznaje miłość życia. A że czuje się bardzo kochana i akceptowana, tym chętniej podejmuje wszelkie wyzwania. Jej upór i determinacja w osiąganiu celów zachwycają i pociągają.

Co ciekawe, losy dziewczyn, urodzonych tego samego dnia w pewnym amerykańskim mieście na przedmieściach tej samej dzielnicy, przecinają się od dzieciństwa. Obie chodzą do tych samych szkół i do pewnego momentu obracają się w tym samym środowisku.

Ale żyjąc obok siebie, nigdy się tak naprawdę nie poznały i nie zbliżyły. A jednak jedna na drugą będzie miała ogromny wpływ.

Jaki? I czy w ogóle jest to możliwe przy tak różnych osobowościach i podejściach do życia? Odpowiedź, oczywiście, w samej książce, bo zdradzać zakończenie i koncept autora nie należy do dobrego tonu. No i jakąś wisienkę, czyli to, co najprzyjemniejsze na torcie, należy pozostawić każdemu z Czytelników tej pozycji tylko dla niego. Może banalnej i prostej, ale właśnie w tej prostocie i jasnym przekazie tkwią jej siła i urok. Cóż więc pozostaje? Wzięcie książki do ręki i przeniesienie się w świat bohaterów takich jak my sami. Z ich problemami i radościami, porażkami oraz mniejszymi i większymi zwycięstwami. Zapraszamy i polecamy serdecznie. Gwarantujemy , że powieść „Siostry” to dobra książka i dobrze wykorzystany wolny czas.

Siostry

Renato Serpieri
Siostry

format: 13,5 x 20,5 cm
strony: 272
oprawa: broszurowa

ISBN 978-83-7797-470-4
Edycja Świętego Pawła 2018