Jak trafić do młodych, którzy szukają Boga?

Jak trafić do młodych, którzy szukają Boga?

Jak trafić do młodych, którzy szukają Boga?

Zbliżające się wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki ­ – patrona dzieci i młodzieży –  ­ to doskonała okazja, by podjąć refleksję nad wiarą młodych. Czy istnieje skuteczny sposób, by zachęcić ich do uczestniczenia w życiu Kościoła?

Po pierwsze i najważniejsze, trzeba pamiętać, że do młodych należy mówić przede wszystkim… własnym życiem. Słowa, dyskusje, argumenty­ – to wszystko trafi w próżnię, jeśli nie będzie poparte przykładem wiary. Młodzi potrzebują widzieć, że ich rodzice, nauczyciele, wychowawcy, dziadkowie ­ faktycznie kierują się w życiu wiarą, pokonują trudności, czerpiąc siłę od Boga, mają w sobie radość mimo przeciwności. I nawet jeśli nie pójdą tą drogą od razu, będą mieli do czego wrócić w przyszłości.

A co w sytuacji, gdy młody człowiek faktycznie szuka Boga? Młodzi często nie czują się w kościele najlepiej. ­ Msze Święte i nabożeństwa odbierają jak jakiś  średniowieczny rytuał, w którym nie ma życia. Jak więc trafić do współczesnej młodzieży?

Aby pomóc młodym zrozumieć, co to znaczy być chrześcijaninem w Kościele, sięgnij po książki przygotowane z myślą specjalnie o nich. Książki, które przykują uwagę ciekawą treścią, żywym i przystępnym językiem, a także szatą graficzną dopasowaną do wrażliwości i sposobu odbierania świata przez młodych.

Chcesz więcej inspiracji? Kliknij poniżej i poznaj ciekawe propozycje dla młodzieży, a także pobierz za darmo obszerny fragment książki 👉 gratis!