Pomoce dla katechetów i rodziców na nowy rok szkolny, czyli skąd czerpać materiały i inspiracje

Pomoce dla katechetów i rodziców na nowy rok szkolny, czyli skąd czerpać materiały i inspiracje

Pomoce dla katechetów i rodziców na nowy rok szkolny

Chcesz dobrze przygotować się do nowego roku szkolnego? Szukasz pomocy i inspiracji, które ułatwią Ci prowadzenie lekcji? A może jesteś rodzicem i pragniesz lepiej rozwijać wiarę swojego dziecka?

Nowy rok szkolny jest jak kolejny tom czytanej już serii ­ znasz już część bohaterów i wiesz, czego możesz się spodziewać, jednak musisz być gotowy na zaskakujące niespodzianki i zupełnie nowe zwroty akcji. Jeśli jednak dobrze się przygotujesz, wszystko stanie się łatwiejsze!

Na początek warto zrobić małe rozeznanie. Wybierz się na spacer w okolicę szkoły i przypomnij sobie, jak wyglądał Twój standardowy dzień. O której wstawałeś? Ile czasu spędzałeś w szkole? Co zwykle zabierałeś ze sobą? Jakie wydarzenia Ci towarzyszyły? Skup się przede wszystkim na dobrych momentach ­ to one pomogą Ci pozytywnie nastawić się na nowy rok.

Zanim wrócisz do codziennej, szkolnej rutyny, spożytkuj też czas na zaplanowanie kolejnego roku. Wykorzystaj w tym celu różnego rodzaju pomoce, które pomogą Ci stworzyć atrakcyjne lekcje i poczuć się pewnie! Kliknij poniżej i poznaj nasze propozycje, a także pobierz ciekawe, darmowe zadania dla dzieci do druku, które mogą użyć zarówno katecheci, jak i rodzice.