Dzień dobrych wiadomości

Dzień dobrych wiadomości

Dzień dobrych wiadomości

Dzień dobrych wiadomości

„Dzień dobrych wiadomości” mógłby zostać nazwany „Dniem Ewangelii”. Nie ma bowiem lepszej nowiny od tej zawartej na kartach Nowego Testamentu.
Warto więc zadbać o to, aby w naszej codzienności nie zabrakło dobrych newsów. Edycja Świętego Pawła przygotowała pomoc w realizacji tego pomysłu. Jest nią Ewangelia 2023. Dobrej Nowiny nie trzymamy jedynie dla siebie, przekazujemy ją dalej. Stąd też pomysł stworzenia Ewangelii dla dzieci, która ukazuje się już po raz trzeci z nowymi przygodami Antka i Zuzi.
Ewangelia 2023” oraz „Ewangelia dla dzieci” otwierają listę nowości wydanych przez Edycję Świętego Pawła. Gdyby ktoś uznał, że na „Ewangelię dla dzieci” jest trochę za wcześnie, to może sięgnąć po modlitewnik Modlę się z mamą i tatą. To zbiór podstawowych modlitw, pięknie ilustrowany, wydany z myślą o rodzinach.
Kolejną nowością i niespodzianką dla najmłodszych jest książka Wyszeptane tajemnice. To zachęta do modlitwy różańcowej dla młodszych dzieci. Książka jest atrakcyjna nie tylko dla oka, ale i dla ucha. Rozważania poszczególnych tajemnic są wierszowane i ilustrowane.
Dobrych wieści ciąg dalszy. Tym razem powiew nowości dociera zza oceanu i jest dedykowany dorosłym czytelnikom. Droga do radości życia to najnowsza książka Fultona Sheena wydana przez Edycję Świętego Pawła. Każdy, kto pielgrzymuje z abp. Sheenem i miał już okazję przejść Drogę do pokoju serca i Drogę do szczęścia, nie zawiedzie się i tym razem. W książce autor jak zawsze porusza wiele tematów naszego życia, jak: młodość, dorastanie, seks, depresja, dialog, wypoczynek, wiara, współczucie, radość czy czułość. U Fultona Sheena „American dream” zamienia się w „Christian dream”.
Zza oceanu wracamy na polskie podwórko. Z dobrą nowiną przychodzi do nas ks. Arkadiusz Paśnik, autor najnowszej powieści Rut i Noemi. Dlaczego historia Rut jest jest tak ważna dla historii zbawienia? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszej książce ks. Paśnika.
Podróż przez dobre wiadomości musi mieć solidne, pewne i bezpieczne zakończenie. Taką gwarancję daje seria Nowy Komentarz Biblijny, a w niej najnowszy tom: Księga Powtórzonego Prawa. To najobszerniejszy i najbardziej szczegółowy komentarz do ostatniej księgi Tory wydany w języku polskim. Analiza trzydziestu czterech rozdziałów zajęła niemal 700 stron. Autorskie tłumaczenie tekstu, zagadnienia krytyczno-historyczne i literackie, egzegeza na najwyższym poziomie oraz przesłanie teologiczne poszczególnych fragmentów to stałe elementy całej serii.