Nowy prowincjał paulistów

Nowy prowincjał paulistów

ks. Wojciech Turek nowy prowincjał

Ks. Wojciech Turek został nowym przełożonym prowincjalnym Towarzystwa Świętego Pawła dla Regionu Polska-Ukraina na lata 2018-2021. 3 lipca 2018 r. decyzję tę przekazał przełożony generalny Towarzystwa Świętego Pawła ks. Valdir José de Castro. Nowy prowincjał – ks. Wojciech zastąpi na tym stanowisku ks. Bogusława Zemana, który przez ostatnie siedem lat kierował polską wspólnotą paulistów.

ks. Wojciech Turek nowy prowincjał
ks. Wojciech Turek

Ks. Wojciech Turek (ur. 1972) pochodzi z Jarosławia w diecezji przemyskiej. Wstąpił do Towarzystwa Świętego Pawła w 1991 r. Profesję wieczystą złożył w 1999 r., a święcenia prezbiteratu przyjął 30 czerwca 2000 r. w Warszawie z rąk bp. Mieczysława Cisły, biskupa pomocniczego archidiecezji lubelskiej. W zgromadzeniu pełnił różne funkcje i posługi: przełożonego wspólnoty w Warszawie, delegata dla Instytutu Świętej Rodziny, wikariusza regionalnego w latach 2006-2009. Pracował również w redakcji Najnowszego Przekładu Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu z komentarzem, tzw. Biblii paulistów. Ostatnie lata poświęcił na studia i apostolstwo filmowe.

Ks. Bogusławowi dziękujemy za owocną współpracę edytorską i nieustanną troskę o najwyższą jakość wydawanych przez nas pozycji.

Nowemu przełożonemu ks. Wojciechowi życzymy światła Ducha Świętego i owocnej współpracy dla dobra zgromadzenia w Polsce i na Ukrainie. Polecamy jego osobę i posługę wstawiennictwu Maryi Królowej Apostołów i św. Pawła Apostoła.