Drodzy Przyjaciele – Czytelnicy i Odbiorcy naszych książek i programów!

Drodzy Przyjaciele – Czytelnicy i Odbiorcy naszych książek i programów!

Spotkanie z Edycją Świętego Pawła

Przed nami czytelnicze święto… Mieliśmy spotkać się na Targach Wydawców Katolickich w Warszawie, w dniach 24-27 września, ale… ze względu na ryzyko związane z koronawirusem Targi zostały odwołane. Ponieważ jednak jak ktoś chce, to sposób znajdzie, a my bardzo chcemy się z Wami spotkać, postanowiliśmy przenieść się do gościnnej przestrzeni internetu, do naszych serc, a przede wszystkim do przestrzeni Pisma Świętego, przestrzeni Słowa, w której zawsze, bez względu na jakiekolwiek okoliczności, możemy być razem…

Chcemy, abyście nadal mieli możliwość spotkania się z Waszymi ulubionymi Autorami, abyście zaczerpnęli z ich ciepła, serdeczności, doświadczeń, którymi się z nami dzielą i którymi nas ubogacają. Na wspólne spotkania zaprosiliśmy: s. Anię Pudełko AP, s. Karolinę Baumann OP i ks. Arkadiusza Paśnika.

Spotkają się z Wami także ludzie, których pasja, wiedza i kompetencje pozwalają Edycji tworzyć i dzielić się wartościowymi treściami – nasi księgarze. Zaprosimy Was bowiem do wybranych placówek Edycji Świętego Pawła – do Lublina, Rzeszowa i Katowic. Warto zajrzeć do naszych księgarni i spotkać się z księgarzami – ich pasja jest zaraźliwa i – wspaniała!

Szczególnym Gospodarzem i Przewodnikiem po tych dniach będzie bł. Jakub Alberione. On, zachwycony Bogiem i Jego Słowem, znawca i pasjonat mediów będzie nam patronował i nas prowadził. Każde spotkanie, każde połączenie będzie opatrzone Jego myślą, cytatem. Bardzo chcemy, aby to On mówił i pozwalał nam budować jedność.

W czasie naszego spotkania czekają nas Was atrakcyjne rabaty – minus 20% – warto zatem zaplanować zakupy. Listę książek znajdziecie w zakładce „LIVE z książką” na naszej stronie; z rabatu można także skorzystać we wszystkich księgarniach Świętego Pawła (tu znajdziecie adresy).

Jaki jest plan naszych spotkań? Spójrzcie, prosimy, poniżej. O wszystkim będziemy też Was informować w naszych mediach – śledźcie 😀 nas na fb, Intagramie i YouTubie

Nie możemy się doczekać! Do zobaczenia!
Wasza Edycja

CZWARTEK 24 WRZEŚNIA

live AUTOR: ks. Arkadiusz Paśnik

godz. 10.00 – księgarnia w Lublinie o książkach ks. Arkadiusza Paśnika
Myśl bł. Jakuba: Biblia jest księgą-wzorem dla pisarza-apostoła. Bóg stworzył człowieka i dobrze wie, jak ukształtowane jest jego serce, dlatego też słowo Boga odpowiada najgłębszym potrzebom ludzkiego serca. Bóg jest jak matka, która przygotowuje ubranie dla swojego dziecka, szyje je na miarę jego sylwetki.

godz. 18.00 – LIVE z ks. Arkadiuszem Paśnikiem
Myśl bł. Jakuba: Czasem Bóg używa skalpela: wydarzenia, których nie rozumiemy, są ręką dobrego Boga, który kształtuje nasze dusze.

PIĄTEK 25 WRZEŚNIA

live AUTOR: s. Benedykta Baumann OP

godz. 10.00 – księgarnia w Rzeszowie – książki dla dzieci, książki ks. Dajczera, książki Edycji o kobietach i dla kobiet
Myśl bł. Jakuba: Poprzez wiarę w Opatrzność odkrywa się Boga, który troszczy się o rzeczy wielkie i małe – od atomu, włosa na głowie, od świerszcza polnego po rozwój świata fizycznego, umysłowego, moralnego. Życie od stworzenia do zgaśnięcia jest opromieniowane zbliżającym się światłem: wiecznością, sądem powszechnym i pewnością wiecznej sprawiedliwości. Ile jest rozważań nierozumnych, pozbawionych światła Ewangelii i Jezusa Ukrzyżowanego!

godz. 17.00 – LIVE z s. Benedyktą Baumann OP
Myśl bł. Jakuba: Człowiek w samym sobie doświadcza historii biblijnej i odtwarza ją.

SOBOTA 26 WRZEŚNIA

live AUTOR: s. Anna Maria Pudełko AP

godz. 10.00 – księgarnia w Katowicach – seria katechetyczna, codzienniki, terminarze, kartki i upominki
Myśl bł. Jakuba: W zdrowym ciele, zdrowy duch; Bóg jest życiem! Nie zabijaj ciała, choćby przesadzając w rekreacjach lub pracując za dużo. Nie pomniejszaj też przez nieostrożność lub zaniedbanie swojej energii i swoich zalet. Staraj się raczej rozwijać je w sobie za pomocą dobrych metod pedagogicznych; rozwijaj swoje umiejętności, ulepszaj swoją pracę, poszerzaj zakres swojego działania, jak również swoją wiedzę – dla siebie i dla społeczeństwa; rozwijaj swoją osobowość troszcząc się o prawdę, nie o pozory. Sprawnie przebiegająca praca jest naśladowaniem Boga i zbliżaniem się do Tego, który jest samym czynem.

godz. 12.00 – LIVE z s. Anna Maria Pudełko AP
Myśl bł. Jakuba: Współczesna kobieta powinna kształtować współczesnego mężczyznę, powinna wyjść naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka; powinna posługiwać się współczesnymi środkami.

NIEDZIELA 27 WRZEŚNIA

godz. 16.00 – wywiad ks. Mariusz Górny – Biblia Paulistów
Myśl bł. Jakuba: Powiecie, że Ewangelia jest trudna. Nie, nie jest, ponieważ Pan przeznaczył ją akurat dla naszego umysłu, tak jak chleb przeznaczył dla żołądka. Gdy jesteście smutni otwórzcie Pismo Święte, a znajdziecie fragment, który Was pocieszy. Podobnie, gdy macie wątpliwości i obawy. Postępujcie tak, jak święci, którzy z każdą wątpliwością, czy obawą szli do źródła. Bóg kieruje i prowadzi, ile razy to widzieliśmy!