Stoisko C8 – Edycja Świętego Pawła na targach w Krakowie

Stoisko C8 – Edycja Świętego Pawła na targach w Krakowie

Stoisko C8 – Edycja Świętego Pawła na targach w Krakowie
Już w czwartek 24 października w Krakowie startują 23. Międzynarodowe Targi Książki. Potrwają do niedzieli 27 października. Edycję Świętego Pawła znajdziecie na stoisku C8 w Hali Wisła.

Stoisko C8 – Edycja Świętego Pawła na targach w Krakowie

Dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej krakowskie targi to niemal 70000 zwiedzających, ponad 600 wystawców z 20 krajów, blisko 800 autorów i ponad 1000 godzin programu towarzyszącego. Daje to możliwość szerokiego zaprezentowania swojej oferty oraz sprawdzenia, jakie są najnowsze trendy i co się aktualnie wydaje w Polsce i na świecie.
Z okazji targów Edycja Świętego Pawła tradycyjnie przygotowała wiele nowości, które z pewnością zaspokoją najbardziej wymagające gusta. W pierwszej kolejności uwadze naszych czytelników polecamy jeszcze pachnącą farbą drukarską książkę (tak, zeszła z maszyn zaledwie kilka dni przed targami 😊) ks. Arkadiusza Paśnika – „Życie”. Ludzkie historie mistrzowsko uchwycone i z finezją zatrzymane na kartach tej niezwykłej książki to zaproszenie czytelnika we frapującą podróż. Wymagającą, pełną wybojów i zakrętów, ale zdumiewająco prawdziwą, szczerą, zachwycającą bogactwem odczuć i emocji. Ks. Paśnik pokazuje, na czym polega istota życia, jak żyć, kim jest człowiek. Książka jest doskonałą lekturą dla wszystkich stawiających pytania i poszukujących Prawdy. Z ks. Arkadiuszem będzie się można spotkać na naszym stoisku w piątek 25 października w godzinach 12.30-13.45.

Kolejnym z zaproszonych przez nas autorów jest dr Paweł Grabowski, który będzie promował swoją książkę pt. „Dziadek Franek”. To publikacja niezwykła i bardzo ważna. Ciepła, mądra i refleksyjna opowieść o relacjach rodzinnych, o potrzebie szczerej rozmowy nawet na najtrudniejsze tematy, o tym, jak wspólnie z dziećmi dzielić radości życia i jego smutki. Bohater książki, Antek, ma 7 lat. Mieszka w bloku z rodzicami i siostrą. Ma też ukochanego dziadka, Frania. Któregoś dnia okazuje się, że dziadek jest chory i musi przejść operację. Rodzina krok po kroku towarzyszy mu w chorobie i odchodzeniu z tego świata. Do przeczytania zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, będzie szczególnie pomocna rodzinom z dziećmi, doświadczającym bólu rozstania z bliską osobą. Spotkanie z dr. Grabowskim, założycielem i prezesem Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, która prowadzi wiejskie hospicjum domowe na Podlasiu, będzie miało miejsce 24 października (czwartek) w godzinach 14.30-15.45.

Mikołaj Gospodarek to kolejny z naszych autorów, który spotka się z czytelnikami w sobotę 26 października w godzinach 12.30-13.45. Mikołaj będzie podpisywał album swojego autorstwa pt. „Polska. 50 urokliwych miejsc”, w którym udowadnia, że Polska nieodmiennie urzeka, fascynuje i zachwyca. Od lat podróżując przez kraj nad Wisłą, ze skrupulatnością reportażysty dokumentuje mijane miejsca. Prezentowana książka to pokłosie jego wieloletnich podróży i laurka wystawiona Polsce. Krajowi bogatemu zarówno w zabytki, fascynujące miasta, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy; krajowi, który fotograf pokochał całym sercem.
Album dostępny jest w dwóch okładkach do wyboru – Maki oraz Góry. Tekst zamieszczono w językach polskim i angielskim. Publikacja znakomicie sprawdzi się jako wspaniały prezent.

Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych czytelnikach. Z nimi w sobotę 26 października w godzinach 14.30-15.45 spotka się Jagoda Michalak, autorka „Wysp Koralowych”. Bohater powieści – Mikołaj to mieszkaniec tytułowych Wysp Koralowych na Oceanie Tęczowym. Beztrosko spędza czas, marząc o przeżyciu czegoś wyjątkowego. Odkryciu nieznanych lądów i wyruszeniu w daleką podróż. Niespodziewanie pragnienie staje się rzeczywistością, gdy tata wyjawia mu tajemnicę. Otóż dawno temu mędrzec, zwany Pustelnikiem, napisał księgę pełną mądrości. Jej kartki przez lata się pogubiły. Odnaleźć je może tylko mały chłopiec. Mikołaj podejmuje wyzwanie rzucone przez los i wyrusza na spotkanie przeznaczenia. Czy uda mu się dotrzeć aż na Dziewiątą Wyspę i co z tego wyniknie? Kogo tam pozna? Książka ta to gratka dla miłośników przygód i małych odkrywców.

Uwadze polecamy również pozycje s. Anny Marii Pudełko. S. Anna to apostolinka, psychopedagog powołań. Pomaga młodym ludziom odkrywać sens życia i indywidualną drogę rozwoju. Prowadzi wykłady, warsztaty i rekolekcje dla osób konsekrowanych, kapłanów i małżeństw. Jest autorką naszych bestsellerowych publikacji „Maryja wie lepiej”, „Kobieta w pełni szczęśliwa”, „Różaniec dla dwojga”.

Dla poszukiwaczy okazji mamy dobrą wiadomość. Na całą ofertę targową przygotowaliśmy rabat w wysokości 25 procent. A będzie w czym wybierać. Gama naszych produktów jest naprawdę szeroka. Znajdzie się zarówno coś dla czytelników książek teologicznych, psychologicznych, duchowych, jak i pasjonatów biografii, świadectw, a nawet osób zaczytujących się w powieściach. Oczywiście, nie zabraknie naszej najważniejszej pozycji – Pisma Świętego w różnych formatach, w najnowszym przekładzie opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. A także bogatej oferty prezentowej na różne okazje: ślub, chrzest czy Pierwszą Komunię Świętą. Będą kalendarze, terminarze, liczne audiobooki, e-booki oraz płyty z muzyką.

GDZIE:
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9

KIEDY:
24-27.10. 2019 (czwartek-niedziela)
24.10 (czwartek), godz. 10.00-17.00
25-26.10 (piątek-sobota), godz. 10.00-19.00
27.10 (niedziela), godz. 10.00-17.00

Bilety można kupić zarówno online, jak i w kasach podczas trwania targów.

NUMER STOISKA: Hala Wisła, C8

AUTORZY – GOŚCIE EDYCJI ŚWIĘTEGO PAWŁA:
dr Paweł Grabowski – 24.10 (czwartek), godz. 14.30-15.45
ks. Arkadiusz Paśnik – 25.10 (piątek), godz. 12.30-13.45
Mikołaj Gospodarek – 26.10 (sobota), godz. 12.30-13.45
Jagoda Michalak – 26.10 (sobota), godz. 14.30-15.45