Ksiądz Dajczer: Eucharystia – ziemia nieodkryta

Ksiądz Dajczer: Eucharystia – ziemia nieodkryta

Dajczer. Eucharystia
„Eucharystia wciąż jest ziemią nieodkrytą, światem nieznanym. Chcąc żyć Eucharystią, trzeba wsłuchać się w głos łaski, który zachęca: Postaw stopę na tej ziemi nieodkrytej, zrób jeden, drugi, trzeci krok, a On cię poprowadzi. On, twój Bóg, który zmartwychwstał, a więc pokonał wszystkie przeszkody, i teraz chce cię wprowadzać w tę oszałamiającą prawdę, jaka się dokonuje na ołtarzu”. Słowa ks. Tadeusza Dajczera, napisane niemal na wstępie, najpełniej oddają istotę książki pt. „Zachwycić się tą Miłością. Rozważania o Eucharystii”. Ta najnowsza pozycja wydana nakładem naszego wydawnictwa – Edycji Świętego Pawła ma szansę zauroczyć miliony czytelników, na miarę bestsellera „Rozważania o wierze”.

Eucharystia. Dajczer

Ksiądz Tadeusz Dajczer był wybitnym religioznawcą i teologiem, współzałożycielem Ruchu Rodzin Nazaretańskich, który dziś jest obecny na pięciu kontynentach. Dla wielu był też wspaniałym przewodnikiem w wierze. Dość dodać, że jego „Rozważania o wierze”, również wydane przez Edycję Świętego Pawła, zostały przetłumaczone na 29 języków i ukazały się w 36 krajach w setkach tysięcy egzemplarzy!

Książka, którą oddajemy w ręce czytelników, to ostatnie dzieło, jakie pozostawił nam zmarły w 2009 r. ks. Dajczer. Ostatnie dwa lata życia kapłan poświęcił pracy nad „Rozważaniami o Eucharystii” – cyklem sześciu książek, które w niekonwencjonalny sposób mówią o Eucharystii. „Moje życie przepełnione jest szczęściem, że mogę służyć wyłącznie Bogu Eucharystycznemu, że mogę w ten sposób służyć Kościołowi… I wiem, że ludzie pokochają Eucharystię i nastąpi odnowa Kościoła” – powiedział u kresu życia. Słowa te to jego testament duchowy.

„Zachwycić się tą Miłością” to pierwszy z dwóch tomów serii „Rozważania o Eucharystii” (składa się z trzech części, z których każda była wydana jako oddzielna książka: „Tajemnica wiary”, „Zdumiewająca bliskość”, „Przymnóż nam wiary”). Tak jak „Rozważania o wierze” to obowiązkowa lektura „wielokrotnego użytku” dla tych, którzy szukają Boga, tak „Zachwycić się tą Miłością. Rozważania o Eucharystii” odkryją przed nami miłość Jezusa Eucharystycznego obecnego pośród nas. Ożywczą, realną, odkupieńczą. Pozycja jest przeznaczona dla wszystkich, którzy tęsknią za pogłębioną, świadomą wiarą.

W przygotowaniu jest tom drugi pt. „Miłująca obecność. Rozważania o Eucharystii”, zawierający pozostałe trzy tytuły: „Sakrament obecności”, „Mocą wiary”, „Nieodkryty Dar”.

Wierzymy, że również ta pozycja zagości w każdym katolickim domu, stając się elementarzem ludzi wierzących.

Zachęcamy do lektury!

Rpzważania o Eucharystiiks. Tadeusz Dajczer
Zachwycić się tą Miłością
Rozważania o Eucharystii

format: 14,5 x 20,5 cm
strony: 256
oprawa: broszurowa ze skrzydełkami

ISBN 978-83-8131-031-4
Edycja Świętego Pawła 2018