YOUCAT Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych

YOUCAT Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych

Oto młody katechizm dla młodego człowieka! Z nim przeżyjesz nową i niesamowitą przygodę z Bogiem i odkryjesz Jego miłość. Zobaczysz, że o Ewangelii i Kościele można mówić zwyczajnie i interesująco

YOUCAT powstał pod patronatem kard. Christopha SchÖborna, metropolity Wiednia. Spotkał się z uznaniem i poparciem Stolicy Apostolskiej i Papieża Benedykta XVI, którego autorstwa jest słowo wstępne. Wkład w jego powstanie miało bardzo wielu teologów i kapłanów, jednak najważniejszy i jednocześnie niecodzienny jest fakt, że w powstanie YOUCAT znaczący udział mieli ludzie młodzi, których to kardynał prosił o konsultacje. Oni sami redagowali pytania, sprawdzali, czy język tekstu jest zrozumiały, dobierali fotografie.

YOUCAT oparty jest na Katechizmie Kościoła Katolickiego i jego Kompendium. Porusza ważne kwestie dotyczące wiary i moralności katolickiej posługując się językiem współczesnej młodzieży.

Na całym świecie YOUCAT wydano w ponad 20 językach. Edycja Świętego Pawła jest wyłącznym wydawcą YOUCAT w języku polskim.