YOUCAT dla dzieci: jesteśmy na tak!

YOUCAT dla dzieci: jesteśmy na tak!

Youcat dla dzieci
Przeglądając „YOUCAT dla dzieci”, widzę w nim pytania, jakie miliony dzieci zadają swoim rodzicom oraz katechetom. Dlatego myślę, że jest on równie potrzebny jak duży katechizm, który zawiera odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania: Jak powstał świat? Dlaczego istnieję? Jak i po co mamy żyć? Co dzieje się po śmierci? Ma on służyć temu, by rodzice i dzieci spędzali wspólnie czas, czytając go, i odkrywali przy tym coraz głębiej Bożą miłość – zachęca we wstępie papież Franciszek.

Najnowsza pozycja z bestsellerowej serii YOUCAT spodoba się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, opiekunom i katechetom. Jest interesująca i zrozumiała, kolorowa i humorystyczna. Adresowana do dzieci w wieku 8-12 lat, ma ułatwić przekazywanie najmłodszym podstaw wiary katolickiej.
Książka została napisana w formie pytań i odpowiedzi. Zabawne rysunki zachęcają do odkrywania i zadawania dodatkowych pytań, dając możliwość pasjonującej rozmowy z dziećmi na temat Pana Jezusa, sakramentów, modlitwy itp. Dzięki temu wiara jest przekazywana w naturalny, ciekawy sposób. Przy każdym pytaniu zamieszczono ponadto interesujące informacje dla dorosłych, jak cytaty z Biblii, cytaty świętych, a także znanych osób czy definicje terminów teologicznych.
Katechizm został zatwierdzony przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.
Więcej informacji na https://youcat.org/products/youcat-for-kids.

 

Youcat dla dzieci
YOUCAT dla dzieci. Katolicki katechizm dla dzieci i rodziców
format: 16,3 x 21,3 cm
strony: 240
oprawa: zintegrowana

ISBN 978-83-8131-011-6
Edycja Świętego Pawła 2019