20. Targi SACROEXPO tuż-tuż

20. Targi SACROEXPO tuż-tuż

Targi Sacroexpo 2019
Tegoroczna edycja Targów SACROEXPO ma charakter jubileuszowy. W dniach 10-12 czerwca w Kielcach już po raz dwudziesty zaprezentują się firmy i instytucje powiązane z szeroko pojętą branżą sakralną z Polski i świata. Edycję Świętego Pawła znajdziecie na stoisku o numerze D-56.

Targi Sacroexpo 2019

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO to dziś marka sama w sobie. Statystyki nie kłamią. Ponad 5 tysięcy uczestników w ciągu trzech dni targowych, blisko 5,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni targowej, niemal 300 wystawców z kraju i z zagranicy. To znak, że oferta jest naprawdę szeroka. I tak w Kielcach wystawiają się firmy specjalizujące się w różnorakiej działalności: związane z budownictwem sakralnym, specjalizujące się w architekturze i rewitalizacji nekropolii oraz konserwacji zabytkowych świątyń, związane z produkcją dewocjonaliów, branżą muzyczną – zaprezentują się m.in. producenci organów, liturgiczną – swoją ofertę przedstawią twórcy szat i naczyń liturgicznych oraz wydawniczą – wydawnictwa katolickie jak co roku stawią się w komplecie. Wśród tego zacnego grona nie może zabraknąć Edycji Świętego Pawła. Przypominamy: nasze stoisko ma numer D-56.

Zaprezentujemy nowości wydawnicze, skierowane do ludzi w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach: teologicznych, psychologicznych, duchowych, pasjonatów biografii, świadectw, a nawet zaczytujących się w powieściach – ale zawsze z pozytywnym, dającym nadzieję przesłaniem. Nie zabraknie Pisma Świętego w różnych formatach, w najnowszym przekładzie opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. A także bogatej oferty prezentowej na różne okazje, by wymienić ślub, chrzest czy Pierwszą Komunię Świętą. Licznych audiobooków, e-booków czy płyt z muzyką etc. W tym roku szczególnej uwadze rodziców i katechetów polecamy pachnący jeszcze farbą drukarską YOUCAT dla dzieci z bestsellerowej serii o tym samym tytule.

SACROEXPO to z jednej strony wydarzenie komercyjne, z drugiej – kulturalne. Oprócz możliwości zapoznania się z asortymentem wystawców zwiedzający będą mieć okazję uczestniczenia w organizowanych w czasie trwania targów konferencjach z udziałem liczących się osobistości świata nauki. Nie zabraknie też licznych imprez towarzyszących jak wystawy, koncerty czy spotkania z autorami. A jako że jubileuszowa edycja wystawy zobowiązuje, inspirujących spotkań i artystycznych niespodzianek nie zabraknie. Gwarantujemy!

Warto też odnotować, że nieodłącznym elementem targów jest uroczysta gala wręczenia Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum. Ponadto po raz pierwszy w historii impreza będzie relacjonowana przez polski oddział Telewizji EWTN. To największa na świecie sieć katolickiej telewizji, dostępna w ponad 150 krajach.

Miejsce wystawy: Targi Kielce, ul. Zakładowa 1.
Godziny otwarcia: 10-11 czerwca 9.00-17.00, 12 czerwca: 9.00-16.00.
Wstęp bezpłatny.