„Bohaterowie Biblii” nominowani do Najpiękniejszej Książki 2018 Roku!

„Bohaterowie Biblii” nominowani do Najpiękniejszej Książki 2018 Roku!

Bohaterowie Biblii
Miło nam poinformować, że nasza książka pt. „Bohaterowie Biblii” została nominowana do Najpiękniejszej Książki 2018 Roku przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

To pozycja wyjątkowa w ofercie Edycji Świętego Pawła. Historie biblijnych bohaterów: Noego, Mojżesza, Dawida, królowej Estery, Maryi i Józefa, Jezusa, ubogiej wdowy oraz Pawła Apostoła są tu opowiedziane niestandardowo: poprzez barwne ilustracje z mnóstwem szczegółów. Bo to obrazy pełnią tu rolę nadrzędną. Krótki tekst je jedynie dopełnia.

Książka doskonale łączy naukę z zabawą – dziecko może wykazać się spostrzegawczością, odnajdując np. przedmioty niepasujące do biblijnych czasów, takie jak grill czy konewka, które „omyłkowo” wkradły się na strony podczas powstawania ilustracji. Rozwija jego zmysł obserwacji i pamięć, pomaga ćwiczyć koncentrację oraz poszerza słownictwo. Przekaz obrazkowy, co jest celem książek typu picture book, zachęca dziecko do aktywnego opowiadania i tworzenia swojej własnej historii. Tym samym dając nieograniczone pole popisu dla dziecięcej wyobraźni. Dla rodziców to świetny pomysł na twórcze wykorzystanie czasu z dziećmi. Dla dzieci – niebanalny sposób, by odkryć fascynujący świat Biblii. A dla jednych i drugich – doskonała forma rozrywki.

Za tekst odpowiadał dobrze znany i lubiany przez dzieci ks. Bogusław Zeman SSP, autor m.in. „Przygód słonika Bombika”– zbioru pięciu opowieści o jedynym na świecie łaciatym słoniu. Zachwycające ilustracje, z precyzją i dbałością o każdy szczegół, przygotował zaś Artur Nowicki, autor wielu różnorodnych projektów graficznych przeznaczonych dla małego odbiorcy.

„Bohaterowie Biblii” to książka, która doskonale sprawdzi się jako prezent. Jest okazała, jej wymiary to 23 na 31 cm, wydrukowana na kartonie, a więc trwała i wytrzymała.

Bohaterowie Bibliiks. Bogusław Zeman SSP, Artur Nowicki
Bohaterowie Biblii
format: 23,0 x 31,0 cm
strony: 16
oprawa: karton

ISBN 978-83-7797-882-5
Edycja Świętego Pawła 2018