Księgarnia Świętego Pawła w Rzeszowie – za nami uroczystość poświęcenia

Księgarnia Świętego Pawła w Rzeszowie – za nami uroczystość poświęcenia

Poświęcenie księgarni w Rzeszowie
26 kwietnia zapisał się złotymi zgłoskami w historii Księgarni Świętego Pawła w Rzeszowie. Tego dnia ordynariusz rzeszowski, bp Jan Wątroba, poświęcił naszą najnowszą placówkę.

Poświęcenie księgarni w Rzeszowie 1

W uroczystości uczestniczyli licznie znamienici goście: ks. Józef Kula – oficjał Sądu Biskupiego w Rzeszowie, a zarazem redaktor „Niedzieli Rzeszowskiej”, ks. Janusz Sądel – wiceoficjał, ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Daniel Drozd – dyrektor Domu Rekolekcyjnego „Tabor”, ks. Władysław Jagustyn – proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża, na terenie której swą siedzibę ma nasza księgarnia, ks. Paweł Pietrusiak – rektor WSD w Rzeszowie oraz o. Rafał Klimas – gwardian klasztoru Ojców Bernardynów. Edycję Świętego Pawła reprezentowali natomiast: ks. Wojciech Turek – przełożony prowincjalny Towarzystwa Świętego Pawła dla Regionu Polska-Ukraina, ks. Daniel Łuka – dyrektor generalny Edycji Świętego Pawła, ks. Przemysław Kosior – dyrektor ds. produkcji oraz ks. Stanisław Koniczek – koordynator ds. księgarni stacjonarnych.

Punkt w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 1 to kolejna po Częstochowie, Katowicach, Kielcach, Lublinie oraz Wrocławiu księgarnia stacjonarna Edycji Świętego Pawła. Dla naszego wydawnictwa jasne jest, że słowo drukowane to dziś jedna z istotnych form współczesnej ewangelizacji. W swojej działalności kierujemy się przekonaniem założyciela paulistów, bł. Jakuba Alberionego, że „nie jesteśmy handlarzami książek, ale głosicielami Słowa Bożego”. Stąd księgarnie przez nas prowadzone to nie tylko sklepy w tradycyjnym znaczeniu. To miejsca spotkania człowieka z Bogiem, a także człowieka z drugim człowiekiem. Nasze atuty to życzliwość, serdeczność, otwartość, a także… szeroki i na każdą kieszeń asortyment. Znajdziecie u nas książki skierowane do ludzi w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach: teologicznych, psychologicznych, duchowych, liczne biografie świętych i błogosławionych, świadectwa nawróceń, pozycje mówców motywacyjnych, a także powieści obyczajowe, by wymienić te autorstwa Karen Kingsbury, „katolickiej Danielle Steel”.

Oczywiście, ze względu na profil naszego wydawnictwa, nie może u nas zabraknąć Pisma Świętego w różnych formatach, w najnowszym przekładzie opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Licznych komentarzy do Biblii, opracowań z dziedziny biblistyki i duchowości. Znani jesteśmy także z bogatej oferty prezentowej na różne okazje, by wymienić ślub, chrzest czy Pierwszą Komunię Świętą. Audiobooków, e-booków, płyt z muzyką oraz kalendarzy i terminarzy w różnych oprawach i formatach.

A że idziemy z duchem czasu, nie zapomnieliśmy o modnych i wpadających w oko gadżetach, jak kubki ze świętymi, ze specjalnymi dedykacjami na nich umieszczonymi, oraz bawełniane torby ekologiczne, np. na zakupy, z motywującymi, wartościowymi hasłami.

To oczywiście wycinek, pełna oferta – w naszych firmowych księgarniach i na stronie edycja.pl. Zapraszamy serdecznie!

Księgarnia Świętego Pawła
Rzeszów, ul. Jagiellońska 1
tel. (17) 850 81 16, 722 291 219
e-mail: ksiegarniarzeszow@edycja.com.pl

Poświęcenie księgarni w Rzeszowie 3

Poświęcenie księgarni w Rzeszowie 2