Białostockie święto książki

Białostockie święto książki

Targi Białystok 2019
Po Warszawie naszych czytelników, szczególnie z północno-wschodniej Polski, zapraszamy do Białegostoku. Już wkrótce, bo w dniach 12-14 kwietnia 2019 roku (piątek-niedziela), odbędą się tam 8. Międzynarodowe Targi Książki. Również Edycji Świętego Pawła nie mogło tam zabraknąć. Znajdziecie nas na stoisku pod numerem 39.

targi Białystok 2019

Warto odnotować, że to jedyna tego typu impreza w tym rejonie Polski. Dlatego dla tych, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem wydawniczym, wiedzieć, „co w trawie piszczy”, kochających książki, Białystok to przystanek obowiązkowy. Niewątpliwym atutem jest też sama lokalizacja targów, gdyż odbywają się one w centrum miasta w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1. Warto odnotować, że obecnie to największa instytucja artystyczna na terenie północno-wschodniej Polski i najnowocześniejsze centrum życia kulturalnego w tej części Europy. A taka rekomendacja zobowiązuje i gwarantuje najwyższą jakość. Zarówno zróżnicowanie samych wystawców, a co za tym idzie propozycji wydawniczych przez nich promowanych, jak i imprez towarzyszących samym targom. Z całą pewnością każdy z odwiedzających znajdzie satysfakcjonującą go ofertę.

Edycja Świętego Pawła tradycyjnie zaprezentuje nowości wydawnicze, autorstwa znanych i lubianych przez naszych czytelników twórców. W tym roku szczególnie polecamy te, które swoim nazwiskiem firmują bp Antoni Długosz („Dziesięć kroków do świętości”, „Moja pierwsza spowiedź”, „Modlitwa dzieci”, „Służyć z radością”) czy ks. Bogusław Zeman SSP. Tego autora Waszej uwadze rekomendujemy „Biblię dla najmłodszych” – śliczną książeczkę, dzięki której najmłodsi będą mieli okazję rozpocząć swoją przygodę z Biblią. Zawarte są w niej najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu, napisane specjalnie z myślą o maluchach, prostym, przystępnym językiem. Starannie zaprojektowane, pełne barw ilustracje zachęcają dziecko do korzystania z książeczki także samodzielnie, bez pomocy rodziców. Całość buduje zainteresowanie Bogiem i w naturalny sposób zachęca do poznawania Go. Z kolei z myślą o zaczytujących się w świadectwach przygotowaliśmy wstrząsającą, pełną dramatycznych momentów, a przy tym – paradoksalnie – nadziei i wybaczenia książkę pt. „Porwany w Iraku”. Jej autor, biskup Saad Sirop Hanna, został w 2006 roku uprowadzony przez muzułmańskich ekstremistów. Tę niezwykle emocjonującą relację czyta się z zapartym tchem.

Oczywiście, nie zabraknie oferty prezentowej, w tym naszych autorskich codzienników, licznych komentarzy biblijnych i katechizmów, a przede wszystkim Pisma Świętego w różnych formatach i oprawach, w najnowszym przekładzie opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Zapraszamy.

PS Dla odwiedzających nasze stoisko przewidzieliśmy rabat na ofertę targową w wysokości 20 procent!

miejsce: Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1
termin: 12-14 kwietnia 2019 r.
godziny otwarcia:
12 kwietnia – 10.00-18.00
13 kwietnia – 10.00-18.00
14 kwietnia – 10.00-16.00