„Pieczęć” z Feniksem 2019

„Pieczęć” z Feniksem 2019

Pieczęć
Kochani, z ogromną dumą i satysfakcją informujemy, że album „Pieczęć” Antoniny Krzysztoń i Andrzeja Jagodzińskiego, dedykowany osobom konsekrowanym, który został wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia i Edycję Świętego Pawła, to laureat tegorocznego Feniksa w kategorii „Muzyka chrześcijańska – współczesna”.

Album Pieczęć zdobywcą nagrody Feniks 2019

To ogromny sukces, tym bardziej że w tym roku do Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2019 w 19 kategoriach zostało zgłoszonych ponad 350 publikacji.

„Pieczęć” to prawdziwa muzyczno-mistyczna podróż po wierze. Do udziału w tej kontemplacyjnej wyprawie Antonina Krzysztoń zaprosiła pianistę jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego, który na jej prośbę swój akompaniament, jak również produkcję solową oparł na chorale i muzyce klasycznej. Większość utworów to kompozycje artystki, a teksty wykorzystane to m.in.: fragmenty psalmów, hymnów brewiarzowych, autorstwa bł. Honorata Koźmińskiego, św. Franciszka, św. Wincentego Pallottiego czy św. Bernarda z Clairvaux. Płytę rozpoczyna i kończy religijna twórczość Franciszka Karpińskiego i Karola Kurpińskiego.

Album został nagrany w bazylice gostyńskiej. Składa się na niego 16 utworów.

Zdjęcia A. Krzysztoń z rozdania Feniksów