XXV Targi Wydawców Katolickich tuż-tuż

XXV Targi Wydawców Katolickich tuż-tuż

Kwiecień to miesiąc, który pasjonaci książek na wiele miesięcy naprzód mają zaznaczony w swych terminarzach. Nic dziwnego. Już 4 kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie wystartują największe w Polsce targi, gromadzące liczących się wystawców i media katolickie z kraju i z zagranicy. Wzorem lat ubiegłych na tej prestiżowej imprezie nie może zabraknąć Edycji Świętego Pawła. Znajdziecie nas na stoisku o numerze 25.

Podczas czterech dni targów (4-7 kwietnia) zaprezentuje się kilkaset wydawnictw i wystawców katolickich. Tym bardziej jesteśmy dumni, że wśród nich jest nasze wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła. I jeszcze jedna ważna informacja, która z pewnością ucieszy odwiedzających nasze stoisko. Z myślą o Was przygotowaliśmy rabat na całą ofertę targową w wysokości aż 20 procent!

Wydawnictwo autorami stoi

Nie od dziś wiadomo, że każde wydawnictwo autorami stoi. Współpracuje z nami wiele znanych w różnych kręgach twórców. Wśród nich nie sposób nie wymienić rozpoznawalnego i lubianego szczególnie przez dzieci bp. Antoniego Długosza czy piszącego zapadające w pamięć książki ks. Arkadiusza Paśnika. Dla pasjonatów twórczości wyżej wymienionych osób mamy dobrą wiadomość. Przyjęli oni nasze zaproszenie i będą podpisywać swoje książki. To doskonała sposobność, by wymienić z nimi kilka zdań i zdobyć cenny autograf. Jeśli chodzi o pozycje autorstwa bp. Antoniego Długosza, Waszej uwadze w tym roku polecamy szczególnie pozycje: „Dziesięć kroków do świętości”, „Moja pierwsza spowiedź”, „Modlitwa dzieci” oraz wznowiony i uzupełniony o specjalną wkładkę zdjęciową wywiad rzekę, który z „biskupem od dzieci” przeprowadził ks. Stanisław Jasionek, znamiennie zatytułowany „Służyć z radością”. Czyta się go jednym tchem, tym bardziej że w narrację Rozmówca wplata wiele osobistych przemyśleń i refleksji oraz obficie dzieli się z czytelnikami swoim życiem przed i po seminarium.
Z bogatej twórczości ks. Arkadiusza Paśnika proponujemy jego ostatnią książkę pt. „Miłość”. Tytułowe słowo jest tu odmienione przez wszystkie przypadki. Tak samo różne są jej odcienie. Historie, obrazowo narysowane przez autora, krótsze i dłuższe, są takie jak nasze życie. Pełne dramatycznych zwrotów akcji, zmagań, bolączek i zranień, ale i małych radości, i większych zwycięstw. Wielobarwne jak tęcza. Z pewnością każdy, kto sięgnie po lekturę książki, odnajdzie to „coś”, co do niego przemówi i poruszy w sercu tę najgłębszą strunę – i to aż tak, że trudno będzie się od niej oderwać. Gwarantujemy.

Zaspakajamy gusta małych i dużych

Ale to oczywiście nie wszystko. W tym roku będziemy mieli zaszczyt gościć rekordową liczbę naszych autorów. Swoje przybycie zapowiedzieli również: Piotr Wołochowicz („Książeczka zdrowia małżonków. Rachunek sumienia w nieco innej formie” i in.), Magdalena Wołochowicz („Psalmy dla Ciebie. Zwyciężaj mocą Bożego słowa!”), s. Anna Maria Pudełko („Kobieta w pełni szczęśliwa” i in.), Jagoda Michalak („Wyspy Koralowe”) oraz Małgorzata Nawrocka („Twierdza aniołów” i in.).
Tradycyjnie w naszej szerokiej ofercie znajdziecie Pisma Święte w różnych formatach i oprawach, w najnowszym przekładzie opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła; cenione przez biblistów i teologów komentarze biblijne czy katechizmy z kultowej już i znanej na całym świecie serii YOUCAT. Nie zapomnieliśmy też o zwolennikach literatury obyczajowej w najlepszym wydaniu. Tu polecamy twórczość królowej chrześcijańskiej beletrystyki Karen Kingsbury (seria Anielski Patrol, „Love Story”). Z myślą o dzieciach ks. Bogusław Zeman SSP przygotował „Biblię dla najmłodszych”. Dzięki tej przepięknej książeczce, uroczo ilustrowanej, kolorowej i wesołej, nasi milusińscy będą mieć okazję rozpocząć niezapomnianą przygodę z Pismem Świętym. Zaś chcącym zrobić prezent sobie lub bliskim polecamy jedyne w swoim rodzaju, wyróżniające nas na rynku wydawniczym nasze autorskie codzienniki. Seria ta stale się powiększa i jest coraz piękniejsza. Przyjdźcie, nie zawiedziecie się. Serdecznie zapraszamy!
PS Na naszym stoisku przez cały czas trwania targów będzie mieć niepowtarzalną okazję na chwilę relaksu lub – jak kto woli – odstresowania. Zajrzyjcie do nas i razem z nami pomalujcie ogromną kolorowankę, która promuje nasz bestseller – „Biblię w komiksie”.

miejsce: Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie
termin: 4-7 kwietnia 2019 r.
godziny otwarcia:
4 kwietnia – 10.00-18.30
5 kwietnia – 10.00-18.30
6 kwietnia – 10.00-18.30
7 kwietnia – 10.00-17.30

Harmonogram spotkań z autorami:
4 kwietnia, godz. 15.00-16.30 – Małgorzata Nawrocka
5 kwietnia, godz. 12.00-13.30 – Jagoda Michalak
5 kwietnia, godz. 15.00-16.00 – Piotr Wołochowicz
5 kwietnia, godz. 16.00-17.00 – Magdalena Wołochowicz
6 kwietnia, godz. 11.00-12.15 – s. Anna Maria Pudełko
6 kwietnia, godz. 13.00-15.00 – ks. Arkadiusz Paśnik
7 kwietnia, godz. 12.30-14.00 – bp Antoni Długosz