Biblia dla dzieci niezwykłą przygodą

Biblia dla dzieci niezwykłą przygodą

Jak zachęcić młodego odbiorcę do zgłębiania tajemnic Pisma Świętego? Nie zniechęcić go na starcie trudnymi w odbiorze tekstami, wręcz przeciwnie – pokazać mu, że to fascynująca przygoda, której kolejne etapy będzie odkrywał przez całe życie. Tu w sukurs przychodzi „Biblia dla najmłodszych”, wydana nakładem Edycji Świętego Pawła, książeczka na tyle urocza, że budzi zachwyt już na pierwszy rzut oka.

W tej pięknej edytorsko pod każdym względzie książeczce zawarte są najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu, napisane specjalnie z myślą o maluchach, prostym i zrozumiałym językiem. Nic dziwnego, skoro za stronę językową odpowiadał ks. Bogusław Zeman SSP, autor licznych książek dla dzieci i pozycji o tematyce religijnej. A to gwarancja tego, że treści te dotrą do małych odbiorców, a przy tym nienachalnie zachęcą ich do dalszych poszukiwań w tym względzie. Autor spogląda bowiem na tę ponadczasową opowieść oczami najmłodszych. Całość – jak przystało na książeczkę dla dzieci – dopełniają urocze, kolorowe i przyciągające oko ilustracje, w przystępny sposób przybliżające nieznane dzieciom historie i prawdy wiary oraz pokazujące potęgę i miłość Pana Boga.

Dzięki „Biblii dla najmłodszych” dzieci poznają Adama i Ewę, Noego i jego arkę, żonę Izaaka, Mojżesza, którym zaopiekowała się córka faraona, Dawida i Goliata, Daniela, który został wrzucony do jaskini pełnej głodnych lwów, królową Esterę, Jonasza, którego połknęła wielka ryba. Będą świadkami zwiastowania Maryi, narodzenia Jezusa i Jego działalności mesjańskiej, wjazdu do Jerozolimy i momentu ukrzyżowania, aż do chwalebnego zmartwychwstania. Historie pokazane w pigułce z pewnością zachęcą milusińskich do rozmów z rodzicami czy dziadkami na temat wiary, co niewątpliwie zaowocuje w przyszłości. Jej niewątpliwym atutem jest też to, że dziecko może do niej samodzielnie zajrzeć i zachwycić się historią biblijnych bohaterów.

Pozycja sprawdzi się jako wartościowy podarunek i z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym odbiorcom, dopiero rozpoczynającym przygodę z Biblią. Solidnie wydana, w twardej oprawie może przechodzić w rodzinie z dziecięcych rąk do rąk.

ks. Bogusław Zeman SSP
Biblia dla najmłodszych
format: 19,5 x 16,0 cm
strony: 32
oprawa: karton

ISBN 978-83-7797-990-7
Edycja Świętego Pawła 2019